Безпека праці під час осінніх польових робіт

99441006_1130264470663297_5372771085320192000_nСільськогосподарські підприємства Летичівського району закінчили збирання врожаю ранніх зернових культур та  почали підготовку до осінньо-польових робіт.

З метою профілактики травматизму на виробництві, на період проведення осінньо-польових робіт Летичівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Хмельницькій області (далі – Летичівське відділення) нагадує роботодавцям про їх обов’язок, щодо створення на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до вимог Закону України «Про охорону праці» №2695- XII від 14.10.1992 (зі змінами), Правил з охорони праці у сільськогосподарському виробництві, затверджених Наказом Міністерства соціальної політики України від 29.08.2018 №1240, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 21.09.2018 за №1090/32542, Загальних вимог стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників, затверджених Наказом Міністерства з надзвичайних ситуацій України №67 від 25.01.2012, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 14.02.2012 за №226/20539, а саме:

 • провести інструктажі з питань охорони праці залежно  від виду робіт, що виконуватимуться, та пожежної безпеки;
 • експлуатацію сільськогосподарських машин  здійснювати з урахуванням вимог експлуатаційної документації;
 • перевірити вузли та елементи сільгоспмашин, що рухаються, обертаються на наявність захисних кожухів, які забезпечують   безпеку працівників;
 • під час проїзду сільськогосподарської техніки дотримуватися безпечної дистанції;
 • не допускати  одночасне  обслуговування одним працівником двох або більше сівалок під час руху агрегату ;
 • забезпечити механізоване завантаження сівалок садильним матеріалом та добривами ;
 • проводити заміну, очищення і регулювання робочих органів навісних машин і знарядь, які підняті,  тільки спеціальними чистками в рукавицях, із зупиненим агрегатом та вимкнутим двигуном і вжити заходів , що запобігають їх самовільному опусканню;
 • забезпечити працівників  відповідним спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту;
 • обладнати спеціальні місця  для короткочасного відпочинку та прийому їжі  працівників, що працюють в полі;
 • забезпечити працюючих засобами, необхідними для надання першої допомоги, які повинні бути легкодоступними і в наявності у всіх тих місцях, де цього вимагають умови праці.

 

Летичівське відділення Фонду нагадує, що виконання усіх вимог , норм і правил з охорони праці врятує не тільки працівника від травм, але й керівника від  проблем і можливого притягнення його до відповідальності. Травмування чи загибель працівника на робочому місці – це завжди біль і трагедія. Отож краще попередити  і застерегти від біди.

Згідно з п.8 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337, у разі настання нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), роботодавець зобов’язаний протягом двох годин повідомити з використанням засобів зв’язку, а саме: за телефонами:

 • (03857) 20368, (03850) 20659;

на електронну адресу:

та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії повідомлення за встановленою формою до  Летичівського відділення Фонду.

 

ПАМ’ЯТАЙ, ЩО БЕЗПЕКА ПРАЦІ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ!

 

С.П. Бальжик

Начальник Летичівського відділення

УВД ФССУ в Хмельницькій області

QR Code - Take this post Mobile!
Use this unique QR (Quick Response) code with your smart device. The code will save the url of this webpage to the device for mobile sharing and storage.
Коментарі и пінги до записів заборонені.

Комментарии закрыты.

Розр.I.Kordyak
Return to Top ▲Return to Top ▲