Інформація про результати діяльності Летичівського відділу Хмельницької місцевої прокуратури впродовж І півріччя 2020 року

Проведеними організаційно-практичними та координаційними заходами правоохоронних органів досягнуто певних позитивних результатів на основних напрямах прокурорсько-слідчої діяльності.

 

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях.

 

У поточному році із 785 кримінальних проваджень, які перебували у провадженні слідчих СВ Летичівського ВП ГУ НП в області, досудове розслідування закінчено по 342 кримінальних провадженнях.

Впродовж 6 місяців 2020 року процесуальними прокурорами відділу місцевої прокуратури скасовано 2 постанови про закриття кримінального провадження.

В ході здійснення процесуального керівництва, працівниками відділу місцевої прокуратури, слідчим надано 37 письмових вказівок.

Також, упродовж 6 місяців 2020 року державними обвинувачами відділу місцевої прокуратури підтримано державне обвинувачення по 41 кримінальному провадженні, з них, із ухваленням вироків – 11.

До суду з обвинувальними актами направлено 34 кримінальних провадження, з яких 1 обвинувальний акт направлений із угодою про визнання винуватості укладеною між прокурором та обвинуваченим. Угоди про примирення між підозрюваним та потерпілим за 6 місяців поточного року не укладалися.

Судом розглянуто з ухваленням вироку на підстав угод 2 кримінальні провадження, з них 1 – про визнання винуватості.

На сьогодні на розгляді у судах перебуває 50 кримінальних проваджень, розслідування у яких здійснювалося СВ Летичівського ВП ГУНП в області.

До прикладу, за процесуального керівництва Летичівського відділу Хмельницької місцевої прокуратури, викрито місцевого жителя, який привласнив державні бюджетні кошти в сумі понад 30 тис. грн.

Встановлено, що 40-річний  житель Летичівського району у травні 2018 року подав до управління соцзахисту населення Летичівської РДА заяву про призначення йому усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг, як особі, що проживає разом із сестрою, котрій встановлено інвалідність II групи внаслідок психічного розладу. Адже вона, за висновком лікарської комісії медичного закладу, потребує постійного стороннього догляду.

Чоловік знав, що за законом таким особам передбачена щомісячна грошова допомога, яка призначається раз на півроку. Тож відповідні заяви він подавав ще у грудні 2018 року та у травні і листопаді 2019 року. При цьому щоразу вказував, що нібито постійно проживає з хворою сестрою.

Насправді ж, як встановлено в ході досудового розслідування, обвинувачений умисно приховав від управління соцзахисту інформацію про те, що він неодноразово виїжджав за кордон і проживав там тривалий час. Тому фактичного догляду за жінкою не здійснював. Отже, незаконно – шанхайським способом заволодів державною допомогою на суму 31 117 гривень.

За результатами досудового розслідування обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні скеровано до суду. Незаконно отримані грошові кошти повернуто до бюджету у повному розмірі.

 

Стан протидії корупції.

 

Завдяки вжитим спільним з органами поліції заходам, виявлено кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.354 КК України, за фактом підкупу працівника підприємства.

За результатами здійснення досудового розслідування 30.06.2020 обвинувальний акт відносно особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 354 КК України спрямовано для розгляду до Летичівського районного суду.

Прокуратурою вживалися заходи щодо виявлення корупційних проявів, у тому числі адміністративного характеру.

Через прокуратуру Хмельницької області для подальшого спрямування до Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції Летичівським відділом місцевої прокуратури впродовж 6 місяців 2020 року направлено 2 матеріали щодо порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», в частині несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За участі прокурора відділу в поточному році Летичівським районним судом розглянуто 3 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-6 КУпАП,  вчинені посадовими особами району, за результатами яких 1 особу притягнуто до адміністративної відповідальності у виді штрафу, 1 провадження закрито у зв’язку із скасуванням акта, який встановлює адміністративну відповідальність (за ч.2 ст. 172-6 КУпАП) та 1 матеріали спрямовано на доопрацювання.

Впродовж 6 місяців 2020 року, Летичівським відділом Хмельницької місцевої прокуратури внесено 1 подання до Летичівської селищної ради, в порядку ч.3 ст.65 ЗУ «Про запобігання корупції», яке розглянуто із проведенням службового розслідування.

 

Представницькі повноваження щодо захисту інтересів держави в суді та при виконанні судових рішень.

Так, за 6 місяців 2020 року Летичівським відділом місцевої прокуратури в ході встановлення наявності підстав для вжиття заходів представницького характеру в інтересах держави розпочато 1 кримінальне провадження у бюджетній сфері, обвинувальний акт у якому направлено до суду.

Також, в ході здійснення представницьких повноважень на захист інтересів держави в суді Летичівським відділом місцевої прокуратури упродовж 6 місяців 2020 року заявлено позовів на суму понад 1 млн. 779 тис. грн.

Судами постановлено 2 рішення на задоволення позовних вимог відділу на загальну суму 240 тис. грн. На користь місцевих бюджетів та бюджетних установ реально за позовами стягнуто 490 тис. грн.

Заявлено 8 позовів про скасування наказів ГУ Держгеокадастру у Хмельницькій області та витребування 8 земельних ділянок загальною площею 16 га та 4 позови про витребування земельних ділянок загальною площею 8 га.

Також, заявлено 3 позови про визнання недійсними рішень селищних рад та зобов’язання повернути до комунальної власності 6 га земель, які перебувають на розгляді.

Крім того, місцевою прокуратурою заявлено позов в порядку КАС України про визнання протиправною бездіяльність Летичівської селищної ради щодо не утворення у складі виконавчих органів ради служби у справах дітей, зобов’язавши Летичівську селищну раду вчинити дії, спрямовані на утворення у складі виконавчих органів ради служби у справах дітей, який перебуває на розгляді.

 

Розгляд звернень громадян та реалізація принципу гласності.

 

Упродовж поточного року Хмельницькою місцевою прокуратурою вирішено 24 звернення громадян, з яких 20 прийнято на особистому прийомі.

Позитивні результати роботи прокуратури постійно висвітлюються у засобах масової інформації.

Так, упродовж 6 місяців 2020 року здійснено 8 виступів у засобах масової інформації. Окремі результати роботи місцевої прокуратури також оприлюднювались на офіційному сайті прокуратури області та на сайтах регіональних ЗМІ.

На організаційних заходах, у т.ч. за участю керівників правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування району, проведених у поточному році, визначені конкретні заходи до подолання наявних проблем протидії злочинності та корупції, зміцнення законності на території району.

 

 

Заступник керівника

Хмельницької місцевої прокуратури                                           О. Терлецький

QR Code - Take this post Mobile!
Use this unique QR (Quick Response) code with your smart device. The code will save the url of this webpage to the device for mobile sharing and storage.

Сторінки: 1 2

Коментарі и пінги до записів заборонені.

Комментарии закрыты.

Розр.I.Kordyak
Return to Top ▲Return to Top ▲