Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

1596181596_1Днями голова районної ради Альона Хавхун взяла участь у засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Летичівській районній державній адміністрації.

Основне питання, яке було  на порядку денному стосувалось епізоотичної ситуації на території Летичівського району.

Адже в районі зареєстровано 2 випадки сказу,  по яких  проведено епізоотичне розслідування та заходи по ліквідації та недопущення поширення цього захворювання.

Ветеринарна служба району проводить значну профілактичну роботу направлену на вакцинацію домашніх тварин.

Ветеринари попереджають, що вакцина діє 1,5 року, тобто гарантовано, що привита від сказу тварина не захворіє навіть при контакті із хворою твариною. Тому так важливо не відмовлятись від вакцинації своїх домашніх улюбленців.

 

Зважаючи на складну ситуацію по сказу тварин закликаємо мешканців Летичівщини

Звертатися до спеціалістів ветеринарної медицини для проведення вакцинації своїх улюбленців проти сказу!

Обов’язково щорічно доставляти на щеплення проти сказу домашніх, мисливських та сторожових собак!

Не полювати із собаками, що не мають щеплення проти сказу!

Не знімати шкіру з диких тварин,особливо з лисів, при їх вполюванні!

Негайно повідомляти фахівців ветеринарної медицини про хворих тварин або знайдені трупи лисиць!

Не контактувати з бездомними та дикими тваринами!

В разі покусу домашньою твариною, слід з’ясувати ім’я господаря та адресу. Це допоможе вам уникнути щеплення проти сказу, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд!

 

Що потрібно знати про сказ

Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, за якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується — смертю.

Зараження людини відбувається при покусах, подряпинах та попаданні слини хворої тварини на шкіру та слизові оболонки. Це може відбуватися при знятті шкіри вбитої тварини, при доторканні до предметів, що забрудненні слиною хворої тварини.

Найчастіше люди заражаються при порушенні норм поведінки з тваринами, коли тварин дратують, намагаються їх  насильно  впіймати, віднімають у них їжу тощо.

Поширюють сказ у природі – лисиці, вовки, єнотовидні та бродячі собаки. Захворівши, дикі тварини перестають боятися людей, навіть удень можуть забігати у населені пункти, нападати на людей або тварин.

Сказ у собак. Хвора тварина стає пригніченою лежить, втрачає апетит, до води байдужий – гідрофобії немає. Наприкінці другого дня виникає неспокій, собака намагається сховатися в куток (під ліжко в будку), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети. Може тікати з дому –до 50 км. за день,  нападає на людей. Період збудження триває 3-4 дні, гине — на 6-8 день хвороби. Це класична картина. Але за будь якого випадку поведінка тварини змінюється, що має насторожити господаря.

Набагато частіше в Україні реєструється сказ котів. Останніми роками сказ котів є джерелом зараження кожної третьої людини хворої на сказ. У котів сказ має значно гостріший перебіг. Перші ознаки: наростаючий неспокій, збудження, хриплий голос, переляканий погляд, агресивна, нападає, уникає господарів. Під час нападу її важко відірвати від рани через спазм жувальних м’язів. Рани глибокі, краї їхні злипаються і важко піддаються обробці. Це характерне і для укусів лисиць.

У худоби – рев, сильне слиновиділення, статевий потяг, за паралітичної форми – тихий сказ.

Вівці, кози, свині, коні хворіють на буйну форму сказу.

Інкубаційний  період  у  хворої  на  сказ  людини  триває  від  7  днів  до  року, найчастіше  ж  він  сягає  77- 90 днів. Тривалість залежить від місця укусу, локалізації і тяжкості, виду  тварини,  яка  вкусила.

Боротьба зі  сказом залишається однією з найскладніших проблем, яка може бути вирішена тільки загальними зусиллями адміністративно-господарських служб, органів державної ветеринарної медицини та органів місцевої влади спрямованих на впорядкування утримання свійських тварин, перш за все собак і котів, своєчасну вакцинацію, відловлювання безпритульних тварин, регуляцію популяції і щільності безпритульних тварин, диких м’ясоїдних у природних умовах та широку інформацію населення  щодо цієї хвороби.

QR Code - Take this post Mobile!
Use this unique QR (Quick Response) code with your smart device. The code will save the url of this webpage to the device for mobile sharing and storage.
Коментарі и пінги до записів заборонені.

Комментарии закрыты.

Розр.I.Kordyak
Return to Top ▲Return to Top ▲