На замітку роботодавцю закладу охорони здоров’я

99441006_1130264470663297_5372771085320192000_nРЕКОМЕНДОВАНИЙ ПОКРОКОВИЙ ПОРЯДОК ДІЙ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я У РАЗІ ІНФІКУВАННЯ COVID-19 МЕДИЧНИХ ТА ІНШИХ ПРАЦІВНИІВ, ЩО ПОВ’ЯЗАНІ З ВИКОНАННЯМ ПРОФЕСІЙНИХ ОБОВ’ЯЗКІВ В УМОВАХ ПІДВИЩЕНОГО РИЗИКУ ЗАРАЖЕННЯ НА COVID-19

При зверненні медичного працівника з симптомами захворювання на COVID-19 до свого сімейного лікаря, він повинен надати йому направлення до вірусологічної лабораторії на підтвердження захворювання методом полімеразної ланцюгової реакції (ПРЛ).
У разі отримання позитивного результату лабораторного дослідження, інфікований медичний працівник подає висновок (протокол випробувань) закладу охорони здоров’я, сімейний лікар якого направив працівника на дослідження до лабораторії.
Згідно з п.6 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №337 (далі – Порядок №337), заклад охорони здоров’я, отримавши протокол випробувань з позитивним висновком, повинен протягом доби скласти і передати на паперовому носії екстрене повідомлення згідно з додатком 1: підприємству, де працює потерпіла особа (в даному випадку медичному закладу), ГУ Держпраці у Хмельницькій області, робочому органу ВД Фонду за місцем настання випадку.
Після отримання екстреного повідомлення роботодавець (в даному випадку керівник закладу охорони здоров’я, де працює потерпіла особа) організовує проведення епідеміологічного розслідування цього випадку інфікування з залученням лікаря-епідеміолога або шляхом звернення до відповідного медичного закладу.
З врахуванням зазначеного у ст.36 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», матеріали епідеміологічного розслідування в обов’язковому порядку мають містити таку інформацію: джерела інфікування працівника, причини що призвели до його захворювання, осіб, дія або бездіяльність яких призвели до інфікування, заходи із запобігання подальшому інфікуванню, висновки.
Матеріали епідеміологічного розслідування з інформацію, що потерпіла особа дійсно виконувала свої професійні обов’язки і надавала медичну допомогу хворому на COVID-19, після їх отримання надаються лікарю-інфекціоністу та профпатологу, які встановлюють діагноз з урахуванням цих матеріалів.
При встановленні лікарем-інфекціоністом та профпатологом діагнозу «Гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2», роботодавець повинен відповідно до п.8 Порядку №337 скласти повідомлення про НВ/ГПЗ (отруєння) згідно з додатком 2 і направити його не пізніше наступного робочого дня до: ГУ Держпраці у Хмельницькій області, робочому органу ВД Фонду за місцем настання випадку та іншим.
Після цього, згідно з п.12 Порядку №337 роботодавець (в даному випадку керівник закладу охорони здоров’я, де працює потерпіла особа) для розслідування даного гострого профзахворювання утворює наказом комісію не пізніше наступного робочого дня після отримання інформації про гостре професійне захворювання.
Згідно з п.30 Порядку №337 розслідування проводиться протягом 5 робочих днів з дня утворення комісії, з використанням матеріалів епідеміологічного розслідування.
За результатами розслідування складається акт за формою Н-1/П або Н-1/НП, який після підписання членами комісії надається на затвердження роботодавцю.
Акт за формою Н-1/П є підставою для звернення потерпілою особою (медпрацівником) до робочого органу ВД Фонду для отримання страхових виплат.
Для отримання консультації з зазначених питань телефонуйте до працівників Летичівського відділення управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Хмельницькій області. Ми завжди готові допомогти! Необхідну інформацію можете знайти за телефонами: (03857) 20368, (03850) 20659.

Летичівське відділення УВД

ФССУ в Хмельницькій області

QR Code - Take this post Mobile!
Use this unique QR (Quick Response) code with your smart device. The code will save the url of this webpage to the device for mobile sharing and storage.
Коментарі и пінги до записів заборонені.

Комментарии закрыты.

Розр.I.Kordyak
Return to Top ▲Return to Top ▲