Протиепідемічні розслідування гострих професійних захворювань у медичних працівників

2Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2020 № 394 «Про внесення змін до переліку професійних захворювань» гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 внесено до переліку професійних захворювань.

У зв’язку з цим, в умовах поширення коронавірусної хвороби лабораторно підтверджені випадки інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19 медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19, розслідуються як випадки гострого професійного захворювання згідно з Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.2019 № 337.

Підставою для оплати потерпілому витрат на медичну допомогу, проведення медичної, професійної та соціальної реабілітації, а також страхових виплат є акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання (отруєння) за встановленими формами.

Згідно з роз’ясненнями Державної служби України з питань праці, при складанні акту розслідування форми Н-1, комісії з розслідування повинні використовувати Карту епідеміологічного обстеження вогнища інфекційного захворювання форми № 357/о та акт епідеміологічного розслідування.

За оперативною інформацією станом на 15.06.2020 до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Хмельницькій області надійшло 90 повідомлень про зараження інфекцією COVID – 19 (у т.ч. 1 зі смертельним наслідком).

Призначені комісії та проводяться розслідування по 90 випадках зараження інфекцією COVID – 19, 18 комісій закінчили роботу, за результатами яких складено 13 актів Н-1/П пов’язаних з виробництвом та 5 актів Н-1/НП не пов’язаних з виробництвом.

Станом на 15.06.2020 до Хмельницького міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області страхувальником (КП «Хмельницька інфекційна лікарня» Хмельницької міської ради) були подані заяви-розрахунки для фінансування страхувальника за рахунок коштів Фонду соціального страхування України допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві (зараження інфекцією COVID – 19) для двох лікарів-анестезіологів на суму 11815,48 гривень.

Нагадаємо, відповідно до вимог п. 8 вищезазначеного Порядку у разі отримання інформації про гостре професійне захворювання (отруєння) від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров’я, заяви потерпілого, членів його сім’ї чи уповноваженої ним особи тощо роботодавець зобов’язаний протягом двох годин повідомити підприємствам (установам, організаціям), зазначеним в абзацах четвертому – дев’ятому цього пункту, з використанням засобів зв’язку та не пізніше наступного робочого дня надати на паперовому носії Повідомлення згідно з додатком  2 (Повідомлення про нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння)).

Повідомлення про нещасний випадок надається за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння):

–          територіальному органові Держпраці;

–          робочому органові Фонду соціального страхування України;

–          керівникові підприємства (установи, організації), на території якого сталися нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння), якщо потерпілий є працівником іншого підприємства (установи, організації);

–          керівникові первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці (у разі наявності на підприємстві (в установі, організації) кількох профспілок – керівникові профспілки, членом якої є потерпілий), а у разі відсутності профспілки – уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці;

–          уповноваженому органові чи наглядовій раді підприємства (у разі її утворення);

–          органові ДСНС у разі, коли нещасний випадок стався внаслідок пожежі.

 

Летичівське відділення УВД

ФССУ в Хмельницькій області

QR Code - Take this post Mobile!
Use this unique QR (Quick Response) code with your smart device. The code will save the url of this webpage to the device for mobile sharing and storage.
Коментарі и пінги до записів заборонені.

Комментарии закрыты.

Розр.I.Kordyak
Return to Top ▲Return to Top ▲