Проведено перерахунок пенсій з 1 травня 2016 року та поновлено право для обчислення пенсії враховувати заробіток до 2000 року.

1361207075_embl_pens982На виконанння  Закону України від “Про Державний бюджет України на 2016 рік” з 1 травня 2016 року у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму проведено масовий перерахунок пенсій.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність підвищився на 56 грн. (з 1074 до 1130 гривень). У зв’язку з цим перераховано мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

Перераховані пенсії пенсіонери одержать вже в травні.

Перерахунок не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України (крім випадків повідомлення про працевлаштування чи звільнення з роботи).

Мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена до 01.10.2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу, а мінімальний розмір пенсії за віком, яка призначена або перерахована з урахуванням стажу та заробітку після 01.10.2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок – 30 років страхового стажу встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та за кожний рік понад 25 років (призначених до 01.10.2011 року) або 35 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для чоловіків та 20 (призначених до 01.10.2011 року) або 30 років (призначених, перерахованих після 01.10.2011 року) для жінок розмір пенсії збільшується на 1 відсоток від розміру пенсії, яка обчислена відповідно до статті 27, але не більше 1 відсотка від прожиткового мінімуму.

Відповідно до абзацу другого частини 3 ст.42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” працюючим пенсіонерам розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28, не перераховується у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Якщо пенсія по втраті годувальника призначена на двох та більше утриманців, і один з яких працює, то розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 не перераховується.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2016 року1130.00 грн. проводиться перерахунок:

 • мінімального розміру пенсії непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
 • доплати за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам відповідно до ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
 • пенсій за особливі заслуги відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”;
 • мінімального розміру пенсії по втраті годувальника;
 • мінімального розміру пенсії по втраті годувальника членам сімей військовослужбовців;
 • підвищень, передбачених Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”
 • мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;
 • надбавки на утриманців відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”;
 • довічної державної стипендії відповідно до Указу Президента України № 358/2006;
 • підвищень, передбачених Законом України “Про жертви нацистських переслідувань”;
 • мінімальних розмірів пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС;
 • щомісячної державної адресної допомоги інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
 • державної соціальної допомоги на догляд інвалідам війни з числа військовослужбовців 1,2,3 груп та інших інвалідів війни 1,2,3 груп;
 • щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій;
 • доплати до мінімального розміру пенсії непрацюючим шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
 • доплати до мінімального розміру пенсії незалежно від факту роботи шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та яким призначена пенсія по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення»;
 • доплати до пенсії за втрату годувальника членам сімей шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання.

 

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 01.05.2016 року1130,00 грн. перерахунок не проводиться:

 • підвищення дітям війни відповідно до Закону України “Про соціальний захист дітей війни”;
 • додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю та компенсаційної виплати за втрату годувальника відповідно до Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
 • підвищення особам, яким виповнилося 100 років і більше відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 908;
 • щомісячної доплати до пенсії непрацюючим пенсіонерам, вивільненим у зв’язку з закриттям Чорнобильської АЕС.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць з 01.05.2016 року – 1399,00 грн. проводиться перерахунок надбавки, передбаченої Законом України “Про донорство крові та її компонентів”.

 Перерахунок щомісячної державної адресної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2008 року №265 “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”

 • Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 1130,00 грн. проводиться перерахунок щомісячної адресної допомоги для одержувачів пенсій:
 • за віком/за вислугу років при повному стажі, якщо в даних про інвалідність наявна інформація про 1,2 або 3 групу інвалідності;
 • у разі втрати годувальника;
 • по інвалідності для інвалідів 1,2, та 3 груп;
 • соціальних пенсій для інвалідів 1,2 та 3 групи; та дітям-янвалідам;
 • за віком/за вислугу років при неповному стажі роботи, якщо в даних про інвалідність наявна інформація про 1,2 або 3 групу інвалідності.

 

 • Розрахунок виходячи із розміру 00 грн.

Виходячи із розміру 949,00 провадиться перерахунок щомісячної адресної допомоги  для тих одержувачів пенсій, які не зазначені вище.

Додатково повідомляємо, що Законом України від 29.03.2016 р. №1043-VIII «Про внесення зміни до статті 40 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії» поновлено право особи враховувати для обчислення розміру пенсії заробіток до липня 2000 року на підставі довідки підприємства ( при умові підтвердження первинними документами). Крім того визначено, що ці норми стосуються й осіб, яким пенсії були призначені в період з 1 січня 2016 року до 15 квітня 2016 року (день набрання чинності Законом).

Обмеження щодо терміну застосування названої норми законодавством не передбачено (раніше було обмежено 1 січня 2016 року).

Отже, якщо особі було призначено пенсію, наприклад у лютому 2016 року, без урахування заробітку до 1 липня 2000 року, сьогодні вона може звернутися за перерахунком пенсії, подавши довідку про заробітну плату .

Перерахунок пенсії буде проведено відповідно до ст. 45 Закону № 1058 з урахуванням дати подання заяви на перерахунок пенсії. При цьому, якщо відповідну заяву з усіма потрібними документами буде подано до 15 числа включно, перерахунок пенсії буде проведено з 1 числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо заява ним подана після 15 числа – пенсію перерахують з 1 числа наступного місяця.

 

Консультацію з цього питання можна отримати в Летичівському об’єднаному

управлінні Пенсійного фонду України Хмельницької області

за тел.: 9-14-79, 2-04-64 (смт Летичів); 2-14-11, 2-15-88 (м.Деражня);

 за адресами: смт.Летичів, вул.Савіцького Юрія, 16; м.Деражня, вул. Миру, 35

QR Code - Take this post Mobile!
Use this unique QR (Quick Response) code with your smart device. The code will save the url of this webpage to the device for mobile sharing and storage.
Коментарі и пінги до записів заборонені.

Комментарии закрыты.

Розр.I.Kordyak
Return to Top ▲Return to Top ▲